ЖОВТОВОДСЬКИЙ ФУТБОЛ

Історія Прикарпатського футболу - 3
В своєму першому сезоні в "Б"-класовій лізі "Пролом" не добився значних успіхів, але й не покинув лігу. Найкращим бомбардиром команди з двадцятьма двома голами став Моклович. Після завершення першості станиславівці зіграли товариський матч з львівською "Україною" - найсильнішою на той час українською футбольною командою Галичини. Зустріч виграли львів'яни з рахунком, який не потребує коментарів - 7:3.
Сезон 1931 року "Пролом" зустрів з новим тренером Осипом Новицьким - родом із села Вовчинця, біля Станиславова. До цього призначення Новицький був гравцем ряду станиславівських команд, а потім львівської "України", де здобув багатий досвід для своєї подальшої спортивної кар'єри. Цікаво, що Новицький був граючим тренером, виступаючи при потребі або як воротар (у львівській "Україні" він також був воротарем), або як польовий гравець. Молодий наставник велику увагу на тренуваннях приділяв тактиці команди, в чому добився помітних результатів, а також швидкій комбінаційній грі. Відбійна гра була просто заборонена, і навіть у скрутні хвилини біля власних воріт. Тому візиткою команди поступово стає стовідсотково комбінаційний стиль гри, який подобався глядачам і приносив результати.
Новицький наполегливо вводив і елементи сучасної тотальної гри з постійною зміною місць гравцями всіх ліній, підвищенням рівня їх універсальності. В результаті "Пролом" у 1931 році зайняв третє місце в "Б"-класі одразу за "Гіркою" і "Станиславовією". Головним бомбардиром команди в цьому сезоні й улюбленцем публіки був Ярема Попель на прізвисько Ема. Відмінно провів сезон і капітан команди Юліан Кардаш, який був диспетчером і організатором усіх задумів тренера. Серед сенсаційних результатів, які станиславівці показали в тому сезоні, був виграв в Калуші від місцевої "Чайки" з рахунком 7:1. Правда, і "Пролом" в свою чергу розгромила львівська "Україна" в традиційному товариському матчі з вислідом 2:6.
У наступному 1932 році "Пролом" не досяг висот минулого року, хоча деякі ігри команди показали зрослу майстерність гравців. Про це свідчить, наприклад, рахунки 5:1, з яким перемогли станиславівську "Гірку", і 8:2, з яким розгромили сильну польську військову дружину "49 п.п." з Коломиї. Цікавою і по-своєму оригінальною видалась зустріч зі "Станиславовією", в якій "проломівці" по ходу матчу програвали 1:3. Польські спортсмени вже сподівалися на перемогу, але в другій половині зустрічі воротар, він же тренер Новицький, помінявшись ролями з Андріїшиним, почав грати польовим гравцем. Це стало повною несподіванкою для поляків, які розгубилися і програли з рахунком 4:3.
У тому році, піддавшись віянням часу, команда змінює свою тактику. На озброєння беруть англійську манеру ведення гри - довгі передачі, особливо з флангів, гру головою, початок атаки зі свого майданчика, силову гру по всьому полю. Але це не допомогло команді, незважаючи на вельми високий її потенціал, здобути перемогу в "Б"-класі. Як відзначали навіть польські спеціалісти, технічний рівень команди мало поступався підготовці визнаного футбольного авторитету міста - польській "Ревері". Правда упущення з різних причин ц фізичній підготовці заважали команді у відповідальний момент мобілізувати всі свої фізичні зусилля для перемоги.
Окрім щорічної товариської зустрічі з львівською "Україною", в якій "Пролом" традиційно програв (3:6), команда взяла участь в турнірі чотирьох команд, укий пройшов у Станиславові у вересні на стадіоні Каси ощадності. В компанії таких відомих на той час своїм класом команд, як "Довбуш" (Чернівці), "Україна" (Львів), "Ревера" (Станиславів), "Пролом" виглядав досить пристойно. Всі учасники цього турніру здобули по два очки. "Пролом" поступився "Україні" (3:6), переміг буковинців 2:1 (при цьому воротар господарів Андріїшин (Зяйко) взяв два пенальті). В першому матчі "Ревера" поступилася "Довбушу" 3:4. Тим часом "Ревера" завдяки двом феноменальним проходам Рудзяка перекреслила надії львів'ян на перемогу в турнірі. Драматизм у цьому матчі полягав в тому, що по його ходу "Україна" вигравала 3:1, а врезультаті програла 3:4. З урахуванням результативності команд підсумкова турнірна таблиця турніру виглядала так: "Україна" - 9:7 (різниця м'ячів), "Довбуш" - 5:5, "Ревера" - 7:7, "Пролом" - 5:7.
Далі буде...


Создан 22 янв 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
счетчик посещений (27.06.2011)