ЖОВТОВОДСЬКИЙ ФУТБОЛ

Історія Прикарпатського футболу - 2
Перший свій матч цей колектив провів проти команди ТУР (Товариство університету робітничого) і зіграв унічию - 0:0. В системі польського футбольного "Б"-класу Станиславівщини тоді виступали такі колективи, як німецько-польсько-українська "Єдність", жидівський "Гакоах", жидівська робітнича команда "Адміра", польські "Гірка, "Станиславовія" і "Раз-два-три".

Також в цьому класі виступали польська "Бистриця" та український "Бескид" із Надвірної, польська військова дружина "49-й піхотний полк" ("49п.п.") з Коломиї, а також польські клуби "Світ" (Монастириська), "Стрілець" (Брошнів) та українська "Стриянка" із Стрия.
Вже 13 квітня 1930 року відбувся перший офіційний матч чемпіонату "Б"-класу, в якому "Пролом" зустрівся з польською "Гіркою". Матч зібрав до 800 глядачів, переважно українців, які з великим ентузіазмом слідкували за ходом поєдинку, підтримуючи новачків ліги. Початок матчу позначився деяким хвилюванням проломівців, але вже через декіька хвилин вони прийшли до себе і заволоділи ініціативою, атакуючи суперника переважно з правого флангу. До перерви ефективно зіграв захист обох команд, не давши змоги нападникам "розмочити" рахунок. У другому таймі сценарій поєдинку майже не змінився, хіба за винятком того, що ініціативою більше володіла "Гірка". В результаті - 0:0 і перше очко "Пролому" в лізі. Із суддівством непогано справився п.Клямер.
Весь футбольний сезон 1930 року став часом акліматизації команди в польській "Б"-класовій лізі й заклав основи для її подальших успішних виступів. Були в тому році і поразки (як, скажімо, наприкінці липня від польської команди з Коломиї "49п.п"), були й перемоги (наприклад, над українською "Стриянкою"). Так, у матчі із "49п.п." незіграність трійки нападу та грубі прорахунки воротаря Панашія привели до рахунку 1:3 на користь коломийських поляків. Правда, своєю перемогою останні мали б завдячувати і своєму воротареві, котрий декілька разів рятував ситуацію, не даючи можливості гравцям "Пролому" добитися успіху. Гол пристижу піхотинцям забив Маруняк, використавши кутовий, поданий Дем'янчуком.
Напружений та цікавий видався матч "Пролому" зі "Стриянкою", що відбувся 3 серпня в Станиславові. Гості з Стрия приїхали з великими надіями на перемогу. Перший тайм, здавалося, став підтвердженням цих амбіцій, але в другому проломівці доклали максимум зусиль для перемоги і вирвали її в гостей - 4:3. У переможців три голи забив Моклович (один з кутового, другий з пенальті, третій з гри) і один - Росяк. Після цієї гри з сімома очками "Пролом" обійшов "Єдність" (6 очок) і отримав добрий шанс залишитися в класі "Б".
Слід відзначити, що українські футбольні клуби, які грали в польських футбольних лігах, нерідко терпіли від необ'єктивного судівства, яке в ті часи здійснювали переважно не українці. Так сталось з "Проломом" і в грі з жидівським "Гакоахом", що проходила 10 серпня. Суддя Вільде, прагнучи посприяти "Гакоахові" в завоюванні першого місця в "Б"-класі, зробив усе від нього залежне, щоб суперники "Пролому" добилися успіху. Спершу він "з нічого" "зробив" пенальті, а потім, аби українці не змогли змінити результат, вилучив з поля проломівського гравця. В результаті - 1:0 на користь "Гакоаху".
Далі буде...


Создан 22 янв 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
счетчик посещений (27.06.2011)